KOD RABATOWY DLA NOWYCH KLIENTÓW : Fabryka5

Szycie odzieży wymaga stosowania odpowiednio dobranych tekstyliów, które powinny być przyjemne w dotyku i dobrze układać się na ciele. Jednym z powszechnie wykorzystywanych w tym celu materiałów jest jersey, a jego charakterystyka została zaprezentowana w poniższym tekście. Zapraszamy więc do przekonania się, jakie są właściwości tego materiału i czym dokładnie on jest - tkaniną czy też dzianiną? Nazewnictwo jest istotne, gdyż uzależnione jest od struktury włókien wpływającej na jego wygląd, sprawdź więc informacje na ten temat już teraz!

Czym jest jersey - dzianiną czy tkaniną?

W pierwszej kolejności należy wskazać różnicę między jednym a drugim wyrobem. Tkanina powstaje z przeplatających się nawzajem układów nitek. Dzianina zaś jest wykonywana z jednej nici tworzącej pętelki i oczka układające się w kolumny, co nadaje jej elastyczność. Ten sposób produkcji sprawia też, że materiał zyskuje inne warte uwagi właściwości. Na tej podstawie można więc potwierdzić, że jersey jest dzianiną, a nie tkaniną.

Warto wiedzieć, że materiał ten cechuje się nie tylko odpowiednim stopniem elastyczności, ale też nie gniecie się, co ułatwia zachowanie schludnego wyglądu, a ponadto jest przyjemny w dotyku. Jego zaletą jest również uniwersalność, ponieważ uszyjesz z niego dowolny element odzieży.

Ogólna charakterystyka jerseyu

Ze względu na podatność na kurczenie i rozciąganie zaleca się, by dzianinę tę prać w cyklu delikatnym w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza z użyciem zwykłego proszku lub płynu. Aby uniknąć zdefasonowania materiał należy suszyć na płasko w pozycji rozłożonej i bez użycia klamerek.

Zaprezentowane właściwości jerseyu dowodzą, iż stanowi on bardzo dobry wybór do szycia zarówno codziennej, jak i eleganckiej odzieży. Jest optymalnie elastyczny, przyjemny w dotyku, a przy tym estetycznie się prezentuje i można go kupić w atrakcyjnej cenie. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej metodzie prania i suszenia, by dłużej zachował ładny wygląd i właściwy rozmiar oraz kształt.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl