KOD RABATOWY DLA NOWYCH KLIENTÓW : Fabryka5

Miękkie i przyjemne w dotyku materiały zazwyczaj wykorzystujemy w produkcji odzieży. Dresówka pętelka jest bardzo typowym rodzajem tkaniny, z którego szyje się ubrania sportowe: bluzy, spodnie, czasami nawet koszulki czy komplety dziecięce. To delikatne płótno dla niedoświadczonych krawców może być jednak dość wymagająca w obróbce, choć praca z nią nie wymaga zbyt skomplikowanych przygotowań.

Szycie z dzianiny dresowej – o czym warto wiedzieć?

Ta tkanina cechuje się dość wysoką elastycznością oraz zróżnicowaną grubością. Cieńsza dresówka pętelka może sprawiać podczas szycia problemy takie jak zawijanie na brzegach czy dziury, które powstają w efekcie doboru nieodpowiedniej igły. Falowanie materiału ma miejsce wówczas, kiedy szyjemy projekt tuż przy krańcach, a sam materiał jest wysoce rozciągliwy oraz plastyczny.

Koniecznie należy także pamiętać o zastosowaniu elastycznych ściegów. Ze względu na specyfikę dresówki z domieszkami poliestru i lycry, która zazwyczaj dobrze się rozciąga zarówno w pionie, jak i poziomie, nie można stosować zbyt sztywnych, ciasnych szwów. W miarę użytkowania gotowej odzieży mogą one po prostu pękać. Wyjątkiem są dzianiny, które powstają z wykorzystaniem wyłącznie włókien bawełnianych.

Do pracy z dzianiną dresową warto przygotować grubszą igłę o zaokrąglonej końcówce, która gładko i bez trudności będzie przechodziła przez pętelki, nie powodując szarpania i powstawania nieregularnych szpar.

Jakiego sprzętu potrzebuję, by móc szyć podstawowe projekty?

Dzianina pętelkowa jest dość popularnym materiałem - nie bez powodu. Za jego szerokim rozpowszechnieniem stoi łatwość w obróbce, do której nie ma konieczności korzystania z zaawansowanych maszyn do szycia. Dresówka nie wymaga stosowania overlocka, dzięki czemu można z nią pracować nawet na tańszych i łatwiej dostępnych urządzeniach.

Z materiału, jakim jest dzianina bawełniana pętelkowa, można stworzyć wiele unikatowych pod względem estetycznym, a zarazem komfortowych ubrań: sukienek, spódniczek, bluz z suwakami, a także akcesoriów: rękawiczek, czapek i szalików.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl