KOD RABATOWY DLA NOWYCH KLIENTÓW : Fabryka5

Dzianiny pętelkowe - dresówki i ich różnorodność

Materiały stosowane głównie do produkcji ciepłych i przyjemnych w dotyku bluz, spodni i innych elementów odzieży mogą występować w kilku wariantach. Warto więc wiedzieć, jak różnorodna jest oferta dzianin pętelkowych dostępnych na rynku. W poniższym tekście prezentujemy najistotniejsze informacje na temat dresówki i jej rodzajów - zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Dzianiny pętelkowe - rodzaje i charakterystyka

Wyróżnia się kilka wariantów takiej tkaniny, które cechują się zróżnicowaną gramaturą i dokładnym składem, co wpływa na ich jakość. Warto więc mieć na uwadze szczegółową zawartość bawełny, grubość materiału, a także fakt, czy posiada on certyfikat Oeko-tex Standard 100. Uwzględnienie tych cech umożliwia wybór wysokiej jakości tkaniny, która najlepiej sprawdzi się do szycia komfortowych i miękkich ubrań.

Według podstawowego podziału dresówka występuje w wersji drapanej i pętelkowej. Czym charakteryzują się te dwa rodzaje dzianiny? Która z nich najlepiej sprawdza się do konkretnych projektów? Gdzie można zaopatrzyć się w taki materiał? Zapraszamy do poznania odpowiedzi!

Różnorodne dresówki do szycia ubrań

Wariant drapany dzianiny posiada podbicie w postaci miękkiego meszku na lewej stronie powstałego ze specjalnie uformowanych nitek. Cecha ta sprawia, że materiał jest niezwykle przyjemny w dotyku i miękki, a przy tym elastyczny. W tego rodzaju tkaninie niemal 90% stanowią włókna bawełniane, pozostałą częścią składu jest zaś poliester. Można spotkać się także z domieszką elastanu. Dzięki temu dzianina drapana dobrze sprawdzi się do szycia ubrań sportowych i casualowych.

Dresówka pętelkowa posiada zaś podbicie wykonane z grubych nitek, dzięki którym jest bardziej elastyczna wzdłuż niż w poprzek. Dobrze przepuszcza powietrze i posiada wywijające się niewykończone brzegi, co sprawia, że jest wykorzystywana głównie do tworzenia czapek, kominów i innych ciepłych dodatków.

Wysokiej jakości dresówkę pętelkową lub drapaną w atrakcyjnych wzorach i kolorach można kupić w naszym sklepie online – zapraszamy do sprawdzenia asortymentu różnorodnych tkanin!

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl